Вівторок, 19.03.2024, 10:27

Психологічні рекомендації щодо підготовки до ЗНО

Готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання,  кожен випускник ставить запитання: чи змінилася система оцінювання знань цього року? Як підготуватися до підсумкового випробування найефективніше? Які посібники варто використовувати? Як підготувати себе психічно?

Вашій увазі пропонуються кілька рекомендацій, які стануть вам корисними.

Ø  спочатку підготуйте місце для занять. Заберіть зі столу усі зайві предмети, зручно розкладіть свої зошити, підручники, ручки тощо;

Ø  можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки,  лампи, тощо.  Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

Ø  складіть план своєї роботи.  Складіть план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ви робите і не говорити :  « Я займаюся чи готуюсь», а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;

Ø  починайте із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишайте на після обіду;

Ø  чергуйте заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня  не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хв. Не забувайте у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.

Ø  тренуйтеся щоденно робити тести.

Ø  не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчіться робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядайте.

Ø  регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне  наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.

Ø  займайтеся самопереконанням. При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування.

Ø  багато хто вважає, що щоб повністю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно.  Вже після обіду важливо  припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати  одяг,  документи, інші необхідні речі.

У день ЗНО

- будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

- дій швидко, але не поспішай.  Перед Тим, як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

- спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.

- пропускай!  Потрібно навчитися швидко пропускати важкі  і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

- читай завжди уважно завдання до кінця.  Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.

- думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.

- якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

- використовуй методику виключення.  Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.

- завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

- вгадуй. Довірся власній інтуїції, і вона разом із твоїм  логічним мисленням  допоможе тобі.

Успішної здачі іспитів вам, випускники!