Вівторок, 19.03.2024, 08:30

"У Дев'яточку!"

Нам 5 років!

Як усе починалося… Малими п,ятиклашками, ми бігали по суботах у молодший корпус на заняття до Саклакової Марини Михайлівни. Там вивчали види рим, розміри віршів. Це було чудово! Все було таким новим і цікавим: на кожному занятті нові завдання, цікаві розповіді про літературознавство. Так згодом за ініціативи Марини Михайлівни зявилася перша шкільна газета «Веселкове слово», обємом у дві сторінки. Майже вся газета була присвячена поезії: мудрі вірші дорослих, віршики малих поетів і поетес.

У 2006 році в газеті відбулись реформи: «Веселкове слово» стало «У Дев,яточку!».Газета тільки набирала обертів: нові рубрики, літературна сторінка, до редакціі приходили нові кореспонденти. Згодом до творчості приєдналися учні одинадцятого класу, які випустилися чотири роки назад.

З того часу по сьогодення газета бере участь як «Дев,яточка!», але ті, хто стояв у витоків, не забувають і про перші, такі очікувані видання «Веселкового слова».

За останній час в редакції газети відбулись зміни: Федоренко Віра Юріївна стала новим головним редактором, багато учнів шостих класів приєдналися до членів редакції. Завжди незмінними рубриками газети є «Шкільний гороскоп», «Літературна сторінка», «Гострий погляд», «Новини», «Усміхнись!» тощо. За всі пять років газета прийняла участь, як і у міських, так і у всеукраїнських конкурсах, де отримала такі нагороди: «На XI Національному конкурсі шкільних видань у Миколаєві газета стала «Кращою за змістом», а Угненко Ксенія визнана «Кращим автором шкільного друку». «У Дев,яточку!» - лауреат XIII Національного конкурсу шкільних видань у Миколаєві. Шкільна газета приймала участь у третій міжрегіональній виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент» і зайняла III місце. Також молоді журналісти прийняли участь у Конкурсі тематичних робіт, присвячених 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, де Угненко Ксенія посіла I місце і Саклаков Влад II місце.

Шлях «Дев,яточки!» не завжди легкий і спокійний, але не зважаючи на перешкоди, газета є важливою частиною життя тих, хто її створює. Перші кореспонденти газети Угненко Ксенія і Єфремова Настя з цього приводу сказали наступне: «Малими, голодними, інколи хворими, у суботу, коли взимку лежав сніг, а восени багнюка по коліна, ми йшли на «газету», бо то було для нас так важливо, як важливо і зараз!».

Редактор газети Угненко Ксенія, 10 кл.